Mastreechter Staar overnacht in Oer 't Hout

Geschreven door redactie op 23 mei 2013 10:58

GROU - Honderd leden van mannenkoor Mastreechter Staar overnachten in de nacht van zaterdag op zondag in watersporthostel Oer 't Hout in Grou. De resterende leden slapen in hotel Goerres in Akkrum. Het wereldberoemde mannenkoor (opgericht in 1883) treedt komende zaterdagavond op in de sporthal in Akkrum. Er zijn overigens nog zo'n 50 kaarten van € 20,- per stuk. Hier meer info.
Zaterdag overdag is Oer 't Hout de start- en finishplek van de 15e Grouster Roeisloepenrace. Dat levert niet veel slapers op. "Van de 500 deelnemers overnachten er slechts 10 in het hostel", aldus Tom Lageveen van Oer 't Hout.

Amber Bloem wint zomeropleiding Engels

Geschreven door redactie op 23 mei 2013 09:12

GROU - Amber Bloem uit Grou heeft een twee weken durende zomeropleiding in Noord-Ierland gewonnen. De directeur van taalinstituut Foyle overhandigde haar woensdag de prijs in De Ark in Leeuwarden. Amber deed mee aan opstelwedstrijd Why me? van Mobility Agency, een international stageburo. Ze moest hiervoor een opstel schrijven over waarom nu juist zij een zomerschool Engels nodig heeft in Derry, Noord-Ierland. Dat moest in de Engelse taal. Amber schreef dat ze haar Engels wil ophalen voor haar opleiding en om haar buitenlandse collega’s in het schoonmaakbedrijf waar ze werkt, beter te begrijpen.

Exporuimte Het Pand ook tijdens seizoen open

Geschreven door redactie op 22 mei 2013 13:23

Een impressie van expositieruimte Het Pand. (Foto: Jikkie Cats)
Een impressie van expositieruimte Het Pand. (Foto: Jikkie Cats)

GROU - Tijdens het zomerseizoen blijft Het Pand, de expositieruimte aan de Hoofdstraat 25 in Grou, open. Het initiatief was bedoeld voor het opening watersportseizoen-weekend, vanwege het succes wordt dat langer. In het eerste weekend kwamen er al 1000 mensen een kijkje nemen bij de expositie van schilderijen van beeldend kunstenaars. Nog steeds lopen toeristen en anderen regelmatig even binnen; er is behoefte aan om ergens binnen te lopen en rond te kijken.
Intussen hebben meerdere kunstenaars zich aangesloten en zorgen ze voor de inrichting en bemanning van Het Pand. Dat leent zich bij uitstek als expositieruimte, wat weer ten goede komt aan de geëxposeerde werken. Initiatiefneemster Yneke Fokkens uit Grou is enthousiast over de samenwerking met de kunstenaars, ondernemers en over de positieve reacties van het publiek.

Bierproevers moeten nog langer op bier wachten

Geschreven door redactie op 21 mei 2013 23:20

GROU - Bier Proef Groep Grou (BPGG) kan komende zaterdag het nieuwe Skûtsjebier 2013 niet presenteren, zoals eerder aangekondigd. De presentatie is nu voor de tweede keer uitgesteld. Vandaag is het bier afgevuld en nu moet het minimaal 14 dagen rijpen en klaren. Dat betekent dat het bier in de verpakking nog een tweede gisting moet ondergaan om het koolzuur op te bouwen. De brouwerij geeft geen garantie mocht de BPGG het bier eerder willen hebben. "Ook is daarmee de kans dat wij dood bier krijgen erg groot", aldus BPGG-secretaris Marten Oosterhof. "Voor de BPGG geldt in 2013 dat driemaal ook echt scheepsrecht is. We komen pas met een nieuwe datum als alles echt klaar staat in Grou!".

Twee Grousters op kieslijst PAL Groen Links

Geschreven door redactie op 21 mei 2013 15:43

GROU - Janneke van Duuren uit Grou staat op de tiende plek van de conceptkandidatenlijst van PAL Groen Links voor de nieuwe gemeente Leeuwarden. Janneke is docent aan de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden. Johanna Welving uit Grou staat op een 27e plek. PAL Groen Links haalde bij de laatste verkiezingen in Leeuwarden 5 zetels. Isabelle Diks uit Leeuwarden werd toen wethouder en is nu weer lijsttrekker. De gemeenteraadsverkiezing is op woensdag 13 november.

Grouster rijdt onder invloed van cannabis

Geschreven door redactie op 21 mei 2013 12:24

LEEUWARDEN/GROU - Politierechter Monte van Capelle had geen goed woord over voor het optreden van een 22-jarige Grouster. De Grouster schitterde dinsdag door afwezigheid. Het was misschien maar goed ook dat hij niet naar de Leeuwarder rechtbank was gekomen, de rechter gaf hem ook buiten zijn aanwezigheid een fikse veeg uit de pan.
De Grouster had op 29 september vorig jaar onder invloed van cannabis een auto bestuurd. De man werd in Gersloot door de politie aan de kant gezet. Omdat hij bepaald niet helder reageerde, vermoedden de agenten dat hij onder invloed moest zijn van het een of andere middel.

Meertalig welkom voor waterrecreanten

Geschreven door redactie op 21 mei 2013 10:04

Het bord aan het eind van de pier, bij de ingang van de Pikmarhaven.
Het bord aan het eind van de pier, bij de ingang van de Pikmarhaven.

GROU - Waterrecreanten worden in maar liefst vier talen welkom geheten in Grou. De borden zijn de afgelopen week geplaatst bij de ingang van de Pikmarhaven en de Hellingshaven. Hierop ook het telefoonnummer van de havenmeester en het adres van de website van de haven.

Site was onbereikbaar

Geschreven door redactie op 21 mei 2013 09:35

GROU - Vanwege een technische storing is deze site de afgelopen twee dagen niet bereikbaar geweest. Wij bieden onze excuses voor dit ongemak aan! Onze adverteerders worden gecompenseerd door de looptijd van hun advertentie(s) met 3 dagen te verlengen.

Zelf je boodschappen scannen bij Jumbo Grou

Geschreven door redactie op 18 mei 2013 13:17

Deze video van Jumbo demonstreert hoe het zelfscannen werkt.

GROU - Vanaf woensdag 29 mei kunnen klanten van Jumbo Grou hun boodschappen zelf scannen. "Dit scheelt tijd én het is gemakkelijk, omdat ze tijdens het winkelen al boodschappen kunnen inpakken in een krat of tas. Bovendien toont de handscanner een overzicht van het totaalbedrag van de aankopen", legt ondernemer Jouke de Jong uit. In tegenstelling tot andere supermarkten, rekent de klant met de zelfscan toch bij een caissière af. "Zo blijft de persoonlijke service, die we bij Jumbo zo belangrijk vinden, behouden." Bij gebruik van zelfscan kan de klant zowel met pin als contant geld afrekenen en een klantenpas is niet nodig. De computer selecteert af en toe een klant voor een steekproef. Dan vergelijkt de kassamedewerker de gegevens in de zelfscanner met de inhoud van de winkelkar.

Verdwenen hakschoenen terug

Geschreven door redactie op 18 mei 2013 11:19

GROU - Daphne Bosma heeft haar nieuwe azuurblauwe hakschoenen terug. Ze werden zaterdagavond op de 70 & 80 Spring Party in d'Oude Oost van de bar weggenomen. "Het is ongelofelijk maar waar. Gisterochtend heeft de persoon in kwestie m'n schoenen aan de deur van Oostergoo gehangen", aldus Daphne.